haapsalu sall 001 (640x480)

<>Sai siis lõpuks valmis minu kaua tehtud kaunike. Mustriks sai valitud Topeltpiibelehekiri Haapsalu salli raamatust lk. 73. Ausalt, lõpuni see muster mulle meelde ei jäänudki, aga mõnus oli kududa.

Äärepitsiks valisin sellise laiema, seekord siis Haapsalu räti raamatust lk. 176. Ilmselgelt lõin äärepitsile silmad ikkagi liiga tugevalt ja seega ilusaid teravaid sakke ei saanud. Aga eks ma õpin vigadest.
I finally finished my beauty. The pattern was chosen from Haapsalu scarfS book page 73, it’s a double convallarialeaf pattern. Honestly I did not remember the pattern by heart at the end but I enjoyed knitting it.
For the side lace/lace I chose a wider one this time, from Haapsalu scarf’s book page 176. Obivously I casted on the stiches too thightly for the lace and because of that I did not get beautiful sharp angles. But I will learn from my mistakes.

haapsalu sall 003 (640x480)

Lõngaks Reesilt saadud imeline meriino 70%/siidi 30% segu. Mõnusalt siidine ja läikiv. Kudusin kahekordsena ja vardad 3mm. Ka äärepitsi tegin samade varrastega. Peab tunnistama, et minu sõrmusest sall just väga hästi läbi ei tahtnud minna. Salli mõõdud 150/90.
Yarn is a wonderful merino70%/ silk 30% mix I got from Reesi. Very nicely silky and shiny. I knitted it double and the needles were 3mm. I made the lace with same needles. I have to admit that my scarf did not actually go through my ring very well.

Comments on: "Haapsalu Sall / Haapsalu Shwal" (5)

 1. Monika said:

  Imeilus sall!

 2. Kuninglik ja kaunis töö! Kiitus tegijale!
  Eks kogemustega need sallid järjest paremaks muutuvad, järgmisel on äärepits kindlasti pehmelt-pehmelt loodud. Igaks juhuks ütlen ka, et kui kasutada väga laiasid äärepitse, siis võib nurgale arvestada silmuseid rohkem. Näiteks rätiraamatu valemi järgi, et pitsi “kurv” ikka piisava varuga moodustuks ja kausjaks ei kisuks.
  Aga veelkord- imetlused tegijale, sest minu must seisab ikka veel… 🙂

  • :))) Vaat nüüd sa siis räägid seda äärepitsi. Aga need nurgad ei jäänud kah tõesti ilusad, nüüd taas targem. Tänud! Ja valge Haapsalikas on varrastel.:D Olengi sinu sallipisikuga nakatatud ja ravimatult haige.

 3. Ikkagi ilus sall! Pimedal ajal musta kududa on lausa kangelastegu :)))

 4. Must on soliidne, väga soliidne! Müts maha, et kõige pimedamal aastaajal sellise salli suutsid kududa.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: