Taas sai läbitud üks koolitus. Arhailist tikandit, mis omane vaid Eestile, tahtsin juba ammu õppida. Kui algul tundus, et õpid aga pisted selgeks ja hakkadki tegema, siis nii lihtne see just ka pole. Igal märgil on oma tähendus ja igal värvil samuti.

Teadma pead ka ju seda, millest alustada tikkimist ja mis piste on õigem ning parem soovitud tulemi saavutamiseks. Aitähh Helgale, kes võttis vaevaks meid õpetada ja tänan ka toredaid naisi, kes tulid koos minuga õppima.

koolitused 015 (640x480)

Mina alustasin pleedi tikkimist. See saab olema suur töö ja tea, millal valmiski saab aga algus on tehtud. Muster ise tuleb kordi suurem ja värvidki veidi säravamad, kui vanasti kasutati. See on tikand, mida mulle meeldib väga teha, kärsitu nagu ma olen Silmapilgutusega naeratus.

I have passed another training. Archaic embroidery wchich is characteristic only to Estonia. I have wanted to learn it for some time now. At first it felt like you learn the stitches and start doing it but it is not that easy – every sign and color has its own meaning.
You also have to know how to start the embroidery and what kind of stich is the best for the result you want. A really big thanks to Helga who thought us and the women who came to learn with me.
I started to embroideer a plaid. It is going to be a huge job and I do not even know when it is going to be ready but I have started it. The pattern will come a number of times bigger and the colores brighter than they used to be. It is an embroidery I really love doing.

Comments on: "Arhailine tikand / Archaic embroidery" (2)

  1. See on küll huvitav ja suur töö mida oled ette võtnud! 🙂

  2. Nii ilusad värvid! Tubli naine, et sellise sügavate juurte juurde viiva töö ette võtsid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: