Maarjapäev / Maarja day

Täna oli Maarjapäev. See oli viimane päev, kui naised said pidutseda enne suuri kevadisi töid. Vanarahva uskumuse kohaselt käisid naised sel päeval kõrtsis, jõid punast viina ja sõid pannkooke. Ikka selleks, et põsed oleksid ilusad punased Silmapilgutusega naeratus. Alates tänasest ei tohtinud kodust lahkuda ilma linnupetet võtmata, st tühja kõhuga.

Sel päeval pidid naised kandma heledat riietust. Ei tohtinud kududa, tuld üles võtta ega juukseid kammida. Tohtis vaid lõnga kerida ja mida suurem kera, seda suuremad kapsad pidid kasvama. Ja kapsatoite ei tohtinud teha.

Kokku said ka Järva Maanaiste Ühenduse naised. Ka mina kuulun sinna “rühmitusse” Lai naeratus aga pidevas ajanappuses, nagu ma olen, on üritused unarusse jäänud. Seekord mitte. Rüüpasime kombekohaselt punast jooki ja sõime pannkooke. Oli ütlemata hea näha jälle tuttavaid.

Maarjapäeval pandi ka lindid soovide puu külge ja sooviti midagi. Nii ka meie kaunistasime lintidega ühe metsõunapuu. koolitused 018 (640x480)

Nüüd jääb vaid kõigi soovide täitumist oodata ja loota.

Today was Maarjapäev. It was the last day women could party before springtime jobs. According to the old folks women went to taverns, drank red vodka and ate pancackes. All because our cheeks would be nice and red. Starting from today you couldn’t leave the house with an empty stomake.
On that day women had to wear bright clothing. You could not knit, make fire or comb your hair. You could only clew yarn and the bigger the ball the bigger the cabbagges should grow. And you should not make food with cabbagge on them.
Järva Rural Women Society also gathered, I also belong there, but I am in need of time always so most of the events have been forgotten by me. But not this time. We drank red drinks and ate pancackes as it was a costum. It was very good to see familiar faces again.
On Maarjapäev they hang ribbons on a wishing tree and made a wish. So we also decorated a wild appletree with ribbons. Now we can hope and wait for our wishes to come true.

Comments on: "Maarjapäev / Maarja day" (2)

  1. Ma võtsin ka pokaali punast :D. Lindikesi okstesse ei pununud, aga sinu soovide täitumisele hoian pöidlaid.

  2. Jep, sa ju tead nagunii mu suurimat soovi:))) Ja see kõige kirjum ongi minu soovilint.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: