Septembrikuu viimane nädalavahetus möödus õppides. Paar aastat tagasi juhtusin nägema saadet “Taga targemaks“, kus üks tubli naine Ingrid Juuse rääkis oma tööst. Ta valmistab nukke. Niipea, kui neid nukke nägin, teadsin – tahan ka õppida neid tegema. Kirjutasin Ingridile ja ta oli nõus ka õpetama, aga grupile. Mõttetööd jagus ja kaks projekti sai kirjutatud, ennem, kui mu unistus täitus lõpuks.
Ja nii see koolitus siis toimuski tänu Kohaliku Omaalgatuse Programmi (KOP) rahastamisele.

The last weekend of September was spent learning. A few years ago I watched a TV program “Taga targemaks” where a woman Ingrid Juuse was talking about her work. She makes dolls. As soon as I saw those dolls I knew that I wanted to learn how to make them. I wrote to her and she was willing to teach but only for a group. I had much thinking to do and wrote two projects before my dream came true.

And so the schooling began with the help and funding of Local Personal Initiative Program.

soome ja muu 004 (640x480)   soome ja muu 002 (640x480)   soome ja muu 005 (640x480)  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piret oma pooliku nukuga. Tööd veel jagub.  Piret with her doll in the progress. Much work to do.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   soome ja muu 003 (640x480) (2)

Õppimine oli suur rõõm, sest õpetaja Ingrid on väga mõnus inimene ja kokku tulnud inimesed väga toredad. Kaks päeva tööd ja valmis nad saidki. 12 inimese valmistatud imevahvad nukud, igaüks omanäoline ja imeline. Novembris on Lipi-Lapi äris võimalik vaadata ka näitust neist nukkudest.

Learning was a pleasure because the teacher was a very nice person the people were nice too. It took two days and the work was done. Wonderful dolls made by 12 people, every one of them personal and special. There is an exhibition of those dolls in Lipi-Lapi in November.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tänan selle õnnestunud ürituse eest Ingridit, kes lahkelt jagas oma teadmisi/oskusi. Tänan kõiki tublisid osalisi. Tänan Lipi-Lapi äri, kes andis oma ruumid kasutada. Ja tänan loomulikult Järva Maanaiste Ühendust, kelle liikmena oli võimalik see projekt kirjutada ja tänud KOP-ile, kes aitas seda rahastada. I am grateful for Ingrid for that successful event who was so generous with her knowledge. Thanks for everyone who took part of it. Thaks to Lipi-Lapi shop for the space. And of course thanks to Järva Ruralwomen Society, being a member I could write the project and thanks to Local Personal Initiative Program who helped with the funding.

************************************************

Minu nukk sai tehtud Mammule. Riided vaja veel selga talle teha, aga Mammu oli rahul ka sellise nukuga. I made my doll for Mammu . It still needs clothes but she was happy with the doll the was it was.

soome ja muu 016 (640x480)   soome ja muu 017 (640x480)   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Comments on: "Valmistame nukke / Let’s make dolls" (3)

  1. Igati vahva ettevõtmine! Tubli ja tragi oled, et selle ürituse korraldasid! Ja nukk on lahe – kujutan talle selga traksidega lapipükse… Ta sellise kelmika olemisega ju 🙂

  2. Projekti raames veel kaks õpituba tulemas, milles ise kahjuks osaleda ei saagi:(( Aga paraku tuleb sellele nukule hoopis Norra rahvariie selga:))) Seega saab temast kelmikas norralasest piiga.

  3. Hästi armas nukk! Need isetehtud nukud ongi kõige mõnusamad mänguasjad. Ja eks sa õmbled talle ikka mitu paari rõivaid – lapsele meeldib ju nukke riietada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: