Armas klassiõde Velli, kellega meil ka paar ühist käsitööprojekti, võttis mind kaasa ja läksime õppima kirivöö kudumist.
Sain täiesti asjale pihta ja see tegemine võitis mu südamePunane süda. Nüüd on vaid vaja muretseda omale õiged tööriistad.

My sweet classmate Velli took me along with her to learning how to make a studded waistband.

I got the point of it and it really won me over. Now all I need is to get the right tools.

FotoFlexer_Photo     FotoFlexer_Photo

Õpetaja poolik töö. Teachers waistband.

FotoFlexer_Photo     FotoFlexer_Photo

Velli alustatud kirivöö. Velli’s waistband.

——————————————————————–

Naeratus Ja loomulikult ka kiirpilk, mida nägin Koguva külas. And of course a quick look on what I saw in Koguva village.

FotoFlexer_Photo     FotoFlexer_Photo

Siin on makett Väinamere Uisust, mis sõitis kunagi Saaremaa ja muhumaa vahet. Tublid Muhumaa mehed plaanivad selle ajaloo taastada.

Here is a maquette of Uisu, which once ride between Saaremaa ja Muhumaa. Good Muhu men plan to restore that piece of history.

Ja siin ongi juba ehitamisel uus Uisk. Nüüd tulebki juttu uisu-kivist, mis oli Orissaares. Just sinna sõitis kunagi Uisk ja hakkab uuesti sõitma. Kui aeg sealmaal, siis plaanin selle sõidu isegi ette võtta. Ehk juba järgmisel suvel saab see olema võimalik.

FotoFlexer_Photo   FotoFlexer_Photo   FotoFlexer_Photo

And they are already building a new Uisk. Now we go back to the uisu-stone which was in Orissaare. It was right there were the Uisk ride and it will someday again. When it comes to that I plan to take that ride myself, who knows maybe it is possible next year.

——————————————————————————————————

Veidi ka Muhu kaunist tikandit. Imeilus suur tekk ja ees Moemutri loomingut kaunites karpides. Võrratu, et noor inimene oskab nii kaunist tikandit teha. Nagu maalitud lilled.

FotoFlexer_Photo

A little bit of beautiful Muhu embroidery. A beautiful large blanket and on the front creation of Moemutter in the boxes. It is wonderful that a young person can make so beautiful embroidery. The flowers are like they were painted.

—————————————————————————————————

Tänan, et käisite koos minuga ja Saaremaad väisates ärge unustage ka Orissaaret külastada. Ja loomulikult Muhumaad ja Koguva küla. Uskuge, seal on vaadata väga palju, mis minu piltidele ei jäänud. Pöial alla

Thank you for being with me and visiting Saaremaa do not forget to go to Orissaare or to Muhumaa and Koguva village. Believe me there is a lot to see, much more then here in my pictures.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: